مرغ دریایی بر فراز ساحل خلیج پرواز می‌کرد که موش را دید. از آسمان فرود آمد و پرسید: بال‌هایت کجاست؟
زبان جانورها با هم فرق می‌کند، موش منظور پرنده را نفهمید؛ اما متوجه شد که دو تا چیز عجیب و غریب از آن حیوان آویزان است.
موش فکر کرد که حتما یک جور بیماری دارد.
مرغ دریایی فهمید که موش چشمهایش را به بال‌های او دوخته:» بیچاره. حتما جک و جانورها به او حمله کرده‌اند و گوش‌هایش کر شده‌ و بال‌هایش را برده‌اند.»
با محبت موش را به منقار گرفت و او را به اوج برد. موقع پرواز حداقل در این فکر بود که: «حداقل دلتنگی‌اش را از بین ببرد.»
بعد با احتیاط تمام بر زمینش گذاشت. موش تا چند ماه خیلی غمگین بود؛ بلنداها را شناخته بود،‌دنیایی پهناور و زیبا را دیده بود.
اما با گذشت زمان، دوباره عادت کرد که همان موش باشد و فکر کرد معجزه‌ای که در زندگی‌اش رخ داده، فقط رویا بوده است.
برنده تنهاست – پائولوکوئلیو

سالها پیش تقریبا نیمی از کتابهای پائولو کوئیلو رو خوندم و دوستی بهم توصیه کرد که از این کتابهای سطحی فاصله بگیرم و وقتم رو صرف کتابهای باارزش تری کنم.
امروز که داشتم یادداشتهام و نگاه می کردم، دیدم نمی تونم تاثیر حداقلی این نویسنده رو در اون دوران زندگیم نادیده بگیرم.
*کتاب معروف کیمیاگر
*کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم
*(الف) که اصلا دوستش نداشتم
*برنده تنهاست
*یازده دقیقه
اما این دو تای آخر واقعا برام فرق داشتند.
Eleven minutes (یازده دقیقه) رو چون به زبان اصلی خوندم، حس متفاوتی بهش دارم و داستان قشنگی هم بود که شاید به دلیل سانسور زیاد ترجمه نشه.
اما قصه ی "برنده تنهاست" فرق داره.
سالها پیش (در عنفوان جوانی) این کتاب و توی مطب یک دندانپزشک دیدم و جذب اسم و طرح جلدش شدم.اونقدر که از دکتر محترم خواستم همون روز کتاب و بهم قرض بده.(الان از این جسارتا ندارم)
ایشون با روی خوش کتاب و بهم امانت دادند و  اگرچه تم داستان جنایی بود، برای اون روازی من حرف زیاد داشت و حسابی به دلم چسبید.

"وقتی کوچک ترین علامت بی تفاوتی و فقدان شوق در برقراری ارتباط با هم نوع خود را دیدید هوشیار باشید.تنها شیوه ی پیشگیری از این بیماری درک این موضوع است که وقتی مجبور می شویم سطحی زندگی کنیم روح رنج می کشد و بسیار رنج می کشد.
روح به چیزهای عمیق و زیبا نیاز دارد." ‌ 

#برنده_تنهاست

Perhaps the road needs to breathe , to rest from the many steps that trudge along it every day.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

" روزهای کنکوری من...! " فروشگاه اینترنتی شاپ تی xmould کیلینیک طب سوزنی دکتر محسن پرچمی کارتون اواتار خرید دارو گیاهی Wait forever اقامتگاه بوم گردی دلفارد Dalfard Ecotourism Resort Carlos نمایندگی دوربین نیکون